Güneş Enerjisi Sıcak Su Üretim Sistemi

Sınırsız ve ücretsiz bir enerji kaynağı olarak Güneş, son yıllarda artan teknolojik gelişmelerden ve inovatif girişimlerden nasibini alan en temiz ve yenilenebilir yöntemlerden biri olarak kabul görmektedir. Evlerden sanayi merkezlerine kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Güneş enerjisi ile, fosil kaynaklara olan bağımlılığın azaltılması hedefleniyor. Güneşten Dünya’ya gelen ışınlar (fotonlar) yüksek miktarda dönüştürülebilir enerji içermektedir. Güneş panellerindeki kollektörler bu enerjiyi elektrik enerjisine çevirme işlevi görmektedirler.

Günümüzde herhangi bir ısıtma, soğutma veya havalandırma cihazının tercihi, çevreyle en uyumlu ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan kompakt cihazlar etrafında şekilleniyor. Güneş panellerinin orta vadeli (5 yıl) kullanımında ilk kurulum maliyetini amorti ediyor oluşu, önemli bir yatırım olarak da kabul görmektedir. Bunun yanı sıra işletim, bakım ve onarım masraflarının olmaması; uygun konumlandırılan ve kurulumu yapılan PV panellerin kullanım alanlarını da çeşitlendirmektedir. 

Evlerde sıcak su temini için gereken cihazlar ve enerji kaynakları doğalgaz veya kombiler aracılığıyla gerçekleştirilirken son yıllarda yapılan araştırmalar ve çalışmalar ile Güneş panelleri aracılığıyla elde edilen sıcak su kullanımının önemli bir ivme kazandığını gösteriyor. Ülkemizde Güneş ışığı Avrupa veya Slavik ülkeler ile kıyaslandığında oldukça avantajlıdır. Gün içinde yüksek miktarda enerji içeren fotonlar PV paneller aracılığıyla vatandaşların kullanıma sunulabilmektedir.

Hızlı Teklif Al!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.