VRF ve Multi Klima Sistemi

Tek bir dış üniteye bağlı birden fazla iç ünitenin bağlanarak kapalı mekanlarda ısıtma, soğutma ve havalandırma sağlayan sistemler VRF olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde konut, ofis, işyerleri, fabrika binaları ve plazalarda kullanım avantajı sağlayan klima sistemleri gelişmiş teknolojik cihazlar olarak karşılık bulmaktadır. Kapalı ortamlardaki konforun artırılması çalışan personellerin verimini artırdığı gerçeğinden hareketle, özellikle birden fazla odadan oluşan yapılarda VRF kullanmak orta ve uzun vadeli kullanımda kullanıcılarına fayda sağlar.

VRF sistemler ile tek bir noktadan bağlı olan tüm iç ünitelerin kontrolü yapılabilmektedir. Birbiri ardına sıralanmış odaların birinde ısıtma, diğerinde soğutma aynı anda sağlanıyorken, kullanım dışı olan odalarda enerji tasarrufu sağlamak için cihazlar kapatılabilir. 

Orta ve uzun vadeli kullanımda stabil bir verim ve enerji tasarrufu sağlamak için ortam koşullarına uygun cihaz tercihi yapmak önemlidir. Özellikle ticari işletmelerde kabul gören bir uygulama olarak VRF sistemler, gürültü kirliliğine de alternatif bir çözüm sunmaktadır. Fan sistemi çoklu kullanımlarda dahi minimum düzeyde sesle çalışır.

Hızlı Teklif Al!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.