Yerden Isıtma Sistemi

Enerji tüketimine dair yapılan ulusal ve uluslararası araştırmalar gösteriyor ki konut tipi enerji kullanımında %75 oranında bir tüketim yalnızca ısınmaya gidiyor. Küresel ısınmanın etkilerini azaltma yolunda yenilenebilir alternatif enerji kaynaklarına ve teknolojilerine yönelimde önemli ölçüde farkındalık sağlanmışsa da hala yapılacak birçok uygulama söz konusudur. Yerden ısıtma sistemi son yıllarda sıfırdan inşa edilen binalarda ya da kökten tadilata giden yapılarda tercih edilmeye başlanan önemli bir ısıtma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bilindiği üzere ülkemizde yapılan altyapı çalışmaları neticesinde hemen hemen tüm hanelerde doğalgaz kullanımına geçilmiştir. Elektrikli soba, katalitik soba ya da kömür sobası gibi geleneksel ısıtma yöntemlerinin aksine yerden ısıtma sistemleri (bir diğer deyişle alttan ısıtma sistemleri), günümüzde herkes tarafından tercih edilebilecek maliyetlerde ve avantajlarda, kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlayan alternatif bir ısıtma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ev zemininin altına döşenen ve içinden belirli debide ve belirli bir derecede sıcak su geçen borular aracılığıyla; ya da, elektrikli ısı ızgaraları ile dağılımlı bir ısı sağlayan yerden ısıtma sistemleri, kalorifer peteği ya da klimanın aksine odanın her bölgesinde eşit ve stabil miktarda ısıtma sağlayarak kapalı mekan içinde bulunan insanların konforunu artıran bir yöntemdir. Isı, ışınım ile ve kapalı mekanda zeminden tavana doğru yükselir. Kalorifer veya klimaların aksine bölgesel bir ısınma yapmadığı için son zamanların en popüler ev içi sistemlerinden birini oluşturur. Güneş enerjisi, ısı pompası ya da radyatör ile entegre biçimde çalışabilen yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan şap malzemesi ya da strafor tercihi, profesyonel ekip ve ekipmanlar tarafından sunulan önemli bir hizmettir.

Hızlı Teklif Al!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.