Radyatör Isıtma Sistemi

Mekanların ortam ısısını bir takım enerji kaynaklarını ve cihazlarını kullanarak yapay yollarla artırma işlemi, ısıtma sistemleri olarak genellenebilir. Radyatör ısıtma sistemleri ise ısınma ve ısı geri kazanım ihtiyacını gideren teknolojik bir akıllı çözümü ifade eder. Radyatörlü ısıtma sistemlerinde ayrı bir enerji kaynağı kullanmak yerine sistemde hali hazırda dönüşümde olan sıcak suyu kullanılır.

Radyatör ısıtma sistemlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Fabrikalar, enerji tesisleri, apartman ve siteler, atölyeler ya da ofislerde mekanın fiziki özelliklerine göre konumlandırılan ve işletilen radyatör ısıtma sistemleri, ilk kurulum ve süreli işletim maliyetleri itibariyle oldukça ekonomiktir. Radyatörler, kurulum gerçekleştirildikten hemen sonra kullanıma hazır olup; büyük oranda otomatize edilmiş cihazlardır. Termostatik vanalar vasıtasıyla belirlenen ısı değerleri aracılığıyla otomatik olarak kapanıp açılan radyatörler minimum enerjiyle maksimum verim elde edilmesini sağlar. 

Isıtma sistemlerinde kullanılan cihazların zaman içinde ısıtma gücünün düşmesi, mekan ve enerji kaynaklarına göre ön teknik çalışmaların ve periyodik bakımların layıkıyla yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Radyatörlerde enerji kaynağı sarfiyatı buhar veya su olabileceğinden, uzun süreli kullanıma uygun olacak şekilde kurulum ve teknik bilgilendirme müşterilere sağlanmalıdır. 

Belirlenen mekan içinde estetik görünümü olumsuz etkilemediği gibi, sadece estetik kaygılar güdülerek önüne, arkasına, sağına veya soluna konumlandırılan herhangi bir obje ısı veriminin kısa sürede düşmesine ve enerji sarfiyatının artmasına sebep olacağı için ön bilgilendirme profesyonel ekipler tarafından kurulum aşamasında ve satış sonrası teknik destek ekibiyle gerçekleştirilmektedir. Radyatör ısıtma sistemlerinde ısının gidiş-dönüş oranları hesaplanabilir ve bu oranlar belirli standartlar etrafında şekillenmektedir. Arzu edilen ısı dağılımı enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına ve mekan içinde konumlandırılmasına göre değişkenlik göstermektedir. 

Hızlı Teklif Al!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.