Kontrollü Havalandırma Sistemi

Evlerde, ofislerde, atölyelerde, hastanelerde veya tiyatro salonlarında olmak üzere insanların kişisel ya da ortak yaşam alanlarında yaşam standartlarını artırmaya hizmet eden havalandırma sistemleri, kapalı ortamlardaki konfor oranını artırmayı ifade eder. Isıtma ve soğutma sistemleriyle bütünleşik biçimde çalışabilen havalandırma cihazları, mekan içi hava dağılımının yeterli ölçülerde senkronize edilmesinde ve uygun nem oranının sağlanmasında kilit rol oynamaktadır. 

Günümüzde iklimlendirme çalışmalarında nihai hedef yüksek verim, yüksek konfor ve yüksek enerji tasarrufudur. Kontrollü havalandırma sistemleri modern çağın temel ihtiyaçlarından sayılabilecek ortak ve kişisel yaşam alanlarında kullanılan havalandırma sistemlerindeki kurulum, işletim, iyileştirme, bakım, onarım ve satış sonrası teknik takibin tümünü ifade etmektedir. 

Havalandırma sistemleri değişik enerji kaynaklarından beslenebilen (elektrik, su, hava ya da toprak gibi) cihazlardan oluşur. Bu cihazlar gelişen teknoloji ile birlikte manuel kontrol sistemlerinin terk edildiği ve yerini ya tam otomasyona ya da kontrol edilebilir aygıtların mobilize olmasına bırakmıştır. Günümüzde özellikle ısı geri kazanım ve enerji tasarrufunun bütünleşik biçimde ele alındığı projelerde havalandırma sistemleri kullanılan enerji kaynağına göre %25’den %75’e kadar tasarruf imkanı sağlamaktadır.

Hızlı Teklif Al!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.