Isı Pompası Sistemi

Su, hava ya da toprak gibi doğada ücretsiz ve bolca bulunan düşük şiddetli ve miktarlı enerjiyi eşanjörler aracılığıyla dönüştürerek kullanılabilir hale getiren transfer cihazları, ısı pompası olarak adlandırılabilir. Yüksek enerji tasarrufu ile temiz ve yenilenebilir bir iklimlendirme imkanı sunan ısı pompaları ortalama değerlerde %25 oranında elektrik, %75 oranında ise toprak, su veya hava kaynağını kullanır.

Çalışma prensibi itibariyle dış ortamdaki enerji miktarıyla dış ortamdaki enerji miktarının arasındaki fark ne kadar artarsa, ısı pompasından alınacak verim o ölçüde artacaktır. Hal böyle olunca ılıman iklimin hakim olduğu coğrafyalarda tercih edilen ısı pompaları, profesyonel bir kurulum ve işletim hizmetini ifade eder. Isı pompalarının bir diğer kullanım avantajı ise yerden ısıtma, güneş enerjisi ya da radyatör gibi diğer cihazlar ile de entegre biçimde çalışıyor olmasıdır. 

Küresel ısınmanın ekosisteme verdiği geri döndürülemez zararlarda klimatizasyon cihazlarının önemi büyüktür. Özellikle karbon salınımının her sene artar oranda seyretmesi, ısı pompası gibi alternatif enerji türlerine olan talebin de artmasına sebep olmuştur. İlk kurulum ve işletim maliyeti olarak kullanıcılarına kısa süreli kullanımda dahi önemli bir avantaj ve performans sağlamaktadır.

Hızlı Teklif Al!

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.